Elektroskanzen Čechův mlýn ve Šlovicích


Čeština Deutsch Přidat tuto stránku k oblíbeným / do záložek Navštívit stránku Elektroskanzenu Šlovice na Facebooku Vytisknout tuto stránku

O WEBMASTEROVI

Jmenuji se David Kozler a narodil jsem se 22. 1. 1991 v Rakovníku, kde se svými rodiči žiji doposud. V letech 1997–2006 jsem zde navštěvoval 1. základní školu, v letech 2000–2006 soukromou hudební školu Jitky Suchomelové (obor zobcové flétny) a konečně v letech 2006–2010 Gymnázium Zikmunda Wintra. Po maturitě z českého a anglického jazyka, dějepisu a základů společenských věd jsem úspěšně složil i přijímací zkoušky na vysokou školu, a od akademického roku 2010/2011 jsem studentem historie na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy. Již od druhého stupně základní školy se hlouběji zajímám o český jazyk, historii a informatiku. Úspěšně jsem se zúčastnil dvou ročníků Dějepisné olympiády, ve školním roce 2005/2006 jsem postoupil až do ústředního (celostátního) kola, kde jsem poprvé svou prací na téma „Technická památka našeho regionu“ prezentoval Čechův mlýn a malou vodní elektrárnu ve Šlovicích. Ve školním roce 2007/2008 jsem vyhrál 10. ročník celostátní přehlídky odborných studentských prací v oboru historie s názvem Čtenice Hodslavice. O průběhu přehlídky si můžete přečíst ve Zpravodaji obce Hodslavice a v článku, který 16. listopadu 2007 vyšel v Novojičínském deníku. V témže školním roce jsem vyhrál také kategorii B2 (tematická kategorie „Seznámení se s původem a historií určité památky nebo lokality“, věková kategorie „mládež 15–18 let“) 2. ročníku celostátní soutěže Má vlast v srdci Evropy – Poznej ji a chraň. Obě vítězné práce se týkaly právě mlýna a malé vodní elektrárny ve Šlovicích, stejně jako práce „Elektroskanzen Čechův mlýn na Berounce“, která byla ve školním roce 2008/2009 vyhodnocena jako jedna z 10 vítězných prací 5. ročníku českého kola evropské historické soutěže EUSTORY. V závěru téhož školního roku byly tyto internetové stránky, které provozuji od počátku roku 2008, vyhodnoceny jako vítězný projekt v kategorii B4 (tematická kategorie „Podpora návštěvnosti pamětihodností“, věková kategorie „mládež 15–18 let“) 3. ročníku soutěže Má vlast v srdci Evropy – Poznej ji a chraň a stal jsem se rovněž absolutním vítězem své kategorie. Ve školním roce 2009/2010 jsem pak v rámci Středoškolské odborné činnosti vytvořil novou, přepracovanou a aktualizovanou verzi své studie. Především za ni jsem potom získal cenu Učené společnosti České republiky. Toto ocenění jsem převzal 17. května 2010 ve Velké aule pražského Karolina na XVI. valném shromáždění Učené společnosti, kterému se věnuje například tento článek v Akademickém bulletinu. Oceněná práce je k dispozici ke stažení níže. Od července 2009 provozuji také své autorské webové stránky.


DOKUMENTY KE STAŽENÍ:

Pro stažení souboru ve formátu PDF klikněte na odkaz pravým tlačítkem a zvolte Uložit cíl jako... (v Internet Exploreru), příp. Uložit odkaz jako... (v Mozille Firefox a v Google Chrome).


DALŠÍ ODKAZY:


Tento článek byl vytištěn z internetových stránek Elektroskanzenu Čechův mlýn ve Šlovicích, http://www.elektroskanzen-slovice.cz.
© David Kozler, 2008–2012